Producent
Cena
-
od
do
10,00 zł
10,00 zł
10,00 zł
Liściaste herbatki ziołowe, czarne, zielone, owocowe - kupuj w naszym sklepie Laboratorium Zielarza!
Chyba niemal każdy zdaje sobie sprawę, że mnóstwo roślin posiada właściwości lecznicze i prozdrowotne. Wspaniała natura bogata jest w wiele pożytecznych substancji, które pozytywnie mogą wpływać na nasz organizm, samopoczucie oraz różnego rodzaju dolegliwości i choroby. Bardzo popularnym i skutecznym wykorzystaniem ziół, roślin i owoców są różnego rodzaju herbaty. W naszym sklepie w tej kategorii znajdziesz takie produkty jak: herbata zielona, herbata czarna, napary z owocami, a także mieszkanki ziołowe.
Mieszanki ziołowe herbaty
Herbatki ziołowe cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, bowiem jest to same dary natury. Różne części ziół, np. same liście czy płatki kwiatów wykorzystywane są do produkcji herbat, ale można je także wykorzystać pod inną postacią, m.in. jako maseczkę czy okład. Herbaty mogą w składzie mieć najróżniejsze zioła, wśród których można znaleźć takie jak: mięta, melisa, szałwia, rumianek, pokrzywa, skrzyp polny, morwa. Herbata może składać się z jednego rodzaju ziół, jak i z mieszanki kilku.
Dlaczego warto pić herbatki ziołowe i jakie jest ich działanie? Picie naparu ziołowego wspomaga poszczególne funkcje organizmu. W zależności od rodzaju ziół mogą mieć działanie antyoksydacyjne, moczopędne, uspokajające, obniżać poziom cholesterolu czy wspierać trawienie. Ziołowe herbaty są w stanie pomóc naprawdę na zróżnicowane dolegliwości. Co również ważne, wiele ziół można stosować także już u niemowląt oraz dzieci. Herbatki ziołowe z dodatkiem melisy, rumianku czy kopru włoskiego są delikatne w smaku i pomagają się uspokoić, ugasić pragnienie czy przynieść ulgę w dolegliwościach. Bogate właściwości lecznicze ziół sprawiają, że herbatki ziołowe są naprawdę cennym wyposażeniem domowej apteczki.
Czarną herbatę można spotkać praktycznie wszędzie. Znajduje się w kuchni niemal w każdym domu, można ją dostać w kawiarniach, restauracjach, hotelach, automatach. Można ją znaleźć na półce każdego sklepu spożywczego. Spożywana jest na różne sposoby: sama lub z dodatkiem cukru, cytryny, soku, owoców i przypraw, takimi jak cynamon, imbir czy goździki. Smacznym dodatkiem do herbaty są także różnego rodzaju miody naturalne. Są również zwolennicy picia herbaty z dodatkiem mleka. Przez niektórych zaliczana jest, obok kawy, do używek i kojarzona z napojem bez większych wartości odżywczych, jednak badania potwierdzają jej pozytywny wpływ na zdrowie.
Co zawiera herbata czarna i jak wpływa na organizm? Czarna herbata zawiera alkaloidy purynowe, do których zalicza się teinę (odmiana kofeiny), które bezpośrednio wpływają na pobudzenie układu nerwowego, zmniejszając zmęczenie i uczucie senności, i pobudzając procesy myślowe, tym samym zwiększając zdolność do pracy. Mimo tego, że działa moczopędnie, nie odwadnia organizmu. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne i pomaga na trawienie, zatem polecana jest po spożyciu tłustych i ciężkostrawnych potraw. Gorzka herbata czarna działa ochronnie na błonę śluzową jelit i żołądka, więc doskonale sprawdzi się podczas zaburzeń trawiennych. Napój z herbaty czarnej ma działanie antypróchnicze, a także może być stosowana w postaci okładów na zmęczone oczy.
Zielona herbata liściasta
Warto zwrócić uwagę, jakie właściwości posiada herbata liściasta zielona. A to wszystko za sprawą związków polifenolowych, które działają antyoksydacyjnie, oczyszczając organizm z wolnych rodników i wykazują działanie przeciwnowotworowe. Napar z liści tej herbaty może pomóc zmniejszyć ryzyko udaru, zawału serca czy nadciśnienia. Ponadto działa przeciwmiażdżycowo, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga metabolizm wątroby. Bez dodatku cukru może także pomóc na odchudzanie, obniżając poziom cukru i wpływając na redukcję tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że spożywanie zielonej herbaty może działać tak samo pobudzająco jak kawa.
To, czy napar z zielonej herbaty będzie nas pobudzał, czy uspokajał, zależy od długości parzenia. Jeśli chcemy, aby mocno nas pobudziła, herbatkę należy parzyć 2-3 minuty. Dłuższy czas przyrządzania i parzenia sprawia, że napój zyskuje właściwości uspokajające i relaksujące. Co równie ważne, woda do parzenia herbaty zielonej powinna mieć odpowiednią temperaturę 60-90 stopni Celsjusza. Zielonej herbaty nie zalewamy wrzącą wodą.
Napar herbaciany z owoców
Słodki smak herbaty owocowej z pewnością wielu z nas kojarzy się z czasami dzieciństwa. Wielbiciele tego napoju doceniają bogate kompozycje różnorodnych smaków. Napary te mogą zawierać takie owoce jak: żurawina, wiśnia, czarna porzeczka, truskawka, ananas, mango, pomarańcza, malina, owoce dzikiej róży. Oprócz owoców można stworzyć kompozycje z dodatkami kwiatów czy przypraw takich jak kardamon lub kurkuma. To świetny sposób na alternatywę dla gotowych napojów pełnych cukru. Taka herbata owocowa bez wątpienia pysznie smakuje i jest zdrowym wyborem. Można ją pić zarówno na gorąco, jak i w formie mrożonej herbaty, która ugasi pragnienie w upalne letnie dni.
Dostępne w naszej ofercie owocowe napary posiadają starannie dobrane kompozycje w postaci owoców i kwiatów, aby zapewnić pyszny i aromatyczny smak.
Herbaty liściaste i napary owocowe w Laboratorium Zielarza
Posiadamy w swojej ofercie liściaste herbaty zielone, czarne, ziołowe i owocowe. Stworzone ze starannie wyselekcjonowanych składników, aby utworzyć smaczne kompozycje smakowe oraz wspomóc działanie poszczególnych funkcji w organizmie. Dary natury, do jakich należą bogate w lecznicze właściwości zioła, mogą pomóc Państwu w różnych dolegliwościach i poprawić samopoczucie lub po prostu zapewnić doznania smakowe.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą herbat, próbek herbat oraz całym asortymentem produktów dostępnym w Laboratorium Zielarza!